True Detective Nereden İzlenir?

True Detective Nereden İzlenir?

  Temmuz 11, 2018

  622 Okunma

True detective 1.Sezon Türkçe dublaj izle ,HBO’nun niteliğiyle göze çarpan dizilerinden bir tanesi. Nitelikli kadrolu, ağır öykülü ve sıkıntı dolu atmosferli polisiye drama dizisi, iki sezon 22 kısımdan oluşuyor. 3. sezonuyla alakalı ayrıntıların bugünlerde çoğalmasıyla ben de size True Detective’i tanıtmak istedim. Dizinin yeni sezonunda Moonlight ile En İyi Takviyeci Erkek Oyuncu Oscar‘ını alan Mahershala Aliyer alacak. Rivayetlere göre 3. sezon 2018’in 2. yarısında izleyicilerle buluşacak.

Dizinin iki sezonu birbirlerinden değişik öyküleri kapsıyor ama hadiseler hep kabahat üzerinden işleniyor. İlk sezondan başlayalım. Matthew McConaughey ve Woody Harrelson muhteşem oyunculuk sergilemiş. İkilinin canlandırdığı şahsiyetlerin ilişkisi genelde inişli çıkışlı ilerliyor ve bu da aralarında çok sevinçli diyaloglar geçmesine yol açıyor.

True detective 1.Sezon izle .İlk sezonda izlediğimiz hadiseler iki değişik zamanda geçiyor; 1995 ve 2012 senelerinde. Öykü 1995 senesinde Louisiana eyaletinde işlenen ayin temalı bir cinayetle başlıyor. Başlarda sıradan bir cinayet gibi görünüyor fakat sonradan cinayetin artta apayrı şeylerin yattığını biliyoruz. Gerçeğinde bu cinayet yoluyla dizi yoğun iletiler veriyor. Katilin kim olduğundan daha değişik meraklar uyandıran bir polisiye dizisi olduğu için cinsin eşlerinden sıyrılmayı muvaffak oluyor. Yeniden genel polisiye dizilerine göre oldukça az aksiyon sahnelerine sahip, bu çoğu polisiye izleyicisi için bir yetersiz olarak görülebilir ama aksiyon sahnelerinden çok derin felsefi diyaloglara yoğunlaşmasıyla beni etkiledi. Özellikle Rust Cohle McConaughey şahsiyetinin söylediği her şey iki defa dinlenmeli, adamın bir tane boşa söylenmiş tümcesi yok. Martin Hart şahsiyeti ise rastgele biri tarafından canlandırılsa Rust Cohle şahsiyetinin çok gölgesinde kalacakken Woody Harrelson çok iyi iş çıkarmış ve oyunculuğuyla Martin Hart şahsiyetini arka tasarıya düşmekten kurtarmış. Dedektif Hart, meseleli bir konutluluğa sahip. Karısını hoşlandığını her fırsatta söyleyen ama onu kandırmaktan da çekinmeyen biri. Zaferli fakat işini pek beğenmeyen bir dedektif profili gördüm kendisinde. 2012’de geçen hadiseleri 1995’tekilere göre daha az izliyoruz. Rust Cohle, 1995’teki cinayetten dolayı 17 sene sonra polisler tarafını denetleniyor.Hakikat felsefik ve derin tümceler bu denetlemede söyleniyor. Şahsiyetin başkalaşımıysa oldukça dikkat çekici, hem fiziksel hem psikolojik olarak. Geçen 17 senenin kendisini hırpaladığını çok zaferli bir biçimde göstermişler. İlk sezon oldukça ağır ilerliyor, diyalogların da ağırlığını düşünecek olursak bence bir çırpıda izlenebilecek bir dizi değil.
İkinci sezon ise ilk sezona göre daha süratli ilerliyor ve aksiyon dolu. İlk sezondaki sıkıntılı havadan bir ölçü sıyrılıyor. Lekeli polislerin yaşamlarını, zengin grubun alt katmanı ve etrafı ne kadar sömürdüğünü görebiliyoruz. İlk sezon daha çok Rust Cohle kişiliğine odaklanmışken ikinci sezonda bu odak dört şahsiyete dağıtılmaya çalışılmış ama bence bu mevzuda zaferli olamamışlar. Zira kısa bir müddet bu dört şahsiyetin Frank, Paul, Ani, Ray öyküsü balanslı sunulmuş ama sonradan bazen biri bazen bir başkası unutulmuş. Bu gidişat varken natürel olarak yan şahsiyetler de öyküde çok az yer ediniyor, ilk sezonun aksine. Yeniden de birbirleriyle ilgisiz dört insanın öykülerini bir biçimde birleştirmeyi muvaffak olmuşlar. Bu mevzuda dizi takdir edilesi. Başından beri tanıtılan bu şahsiyetlerin yollarını birleşeceğini öğreniyordum ama ben buna odaklanmadan izlediğim için öyküler çaktırmadan aynı yola çıkınca oldukça etkilendim. True detective 1.Sezon full hd izle

2. sezon çekicilikten yoksundu ve devamlı şahsiyetlerin meselelerine yer vermekten izleyici hadiselere dahil edilememiş. Buna karşın vermek istediği iletileri öyle ya da böyle verebildi bence. Final kısmında Ani Bezzerides şahsiyetinin verdiği “çevremizdekilerin farkında olmamız gerektiği” iletiyi etkileyiciydi. Dizi tecavüzler, cinayetler, saklı teşkilatlar ve şiddet dolu bir dünyanın var olduğunu gösterebildi. Ani’nin farkında olmamızı istediği şeyler de bunlar işte. İnsanın iyiliği ve makûsluğu yeteri kadar derinleştirilemese de en azından bir taban oluşturulabilmiş. Seçkin kesimin atakları ve bunların basmakalıp insanlara olan tesirini arka tasarıda veriyor. Böylece bitişiyle izleyiciyi dünyada olup bitenleri düşünmeye sevk ediyor.
Dizinin 3. sezonu da ilk sezonlardan değişik bir öyküyü işleyecek. Senaryocuların, üretimcinin ve rejisörün yapım ismine bolca zamanı oldu. Umarım 2 senelik arayı iyi kullanmışlardır ve hoş bir yeni sezonla geri dönerler!

Kaynak : film izle tr

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden 724filmseyret.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler. Telif hakkı bildirimi için " [email protected]" adresine mail atabilirler. 3 İş günü içinde telif hakkı olan içerik kontrol edildikten sonra işlem yapılacaktır.